fotbal judetean

31.03.2014 10:19

 

 

Liga a 4-a

Etapa a 19-a

Crişul Sântandrei - FC Hidişelul de Sus    1-2

Lobonț 68 – Ciuciu 42, D. Cuc 45+1

La juniori: 7-1

 

CF Liberty - Crişul Aleşd    2-3

Căvăjdan 58, Cioloș 90 (11 m) – Emebo 8, 49, Ozovehe 38,

La juniori: 3-4

 

CSU Partium Oradea - Victoria Avram Iancu    3-2

Boryescu 9, Szeles 51, Dobondi 72 – Blaga 14, A Filip 51

La juniori: 1-1

 

Viitorul Marghita - Viitorul Borş    1-1

Miclean 21 – N. Tătar 53

 

Luceafărul Oradea - Biharea Vaşcău    3-0

 

Poiana Budureasa - CSO Ştei    0-2

Cr. Pele 53, 90+4

C. roșu: Cr. Ștefan (Ștei)în min. 31 pentru fault ultim apărător

La juniori: 0-0

 

CSM Olimpia Salonta - CF Bihorul Beius    0-1

Ban A. 42

La juniori: 5-0 (Țuțuianu Adrian 2, Vagner Norbert 2, Vardai David)

C. roșu: Szatmari N. (Beiuș) pentru cumul de cartonașe galbene în min. 66

 

CSC Sânmartin - Kinder Junior    3-0

Popescu 11, 22, Grosu 77

La juniori: 0-0

 

Clasament - Seniori

1

CSC Sânmartin

19

15

2

2

77-21

47p

+17

2

Kinder Junior

19

15

2

2

61-14

47p

+20

3

FC Hidişelul de Sus

19

13

6

0

53-15

45p

+18

4

Crişul Sântandrei

19

13

3

3

42-22

42p

+12

5

CF Bihorul Beius

19

12

1

6

45-30

37p

+10

6

CSM Olimpia Salonta

19

9

2

8

40-26

29p

-1

7

CSO Ştei

19

8

5

6

21-25

29p

+2

8

Luceafărul Oradea

19

8

2

9

39-43

26p

-4

9

Victoria Avram Iancu

19

8

2

9

42-49

26p

-1

10

Viitorul Marghita

19

6

4

9

29-42

22p

-8

11

Viitorul Borş

19

5

6

8

29-31

21p

-6

12

CSU Partium Oradea

19

6

2

11

25-47

20p

-10

13

Poiana Budureasa

19

4

5

10

24-42

17p

-13

14

Crişul Aleşd

19

4

2

13

23-57

14p

-13

15

CF Liberty

19

1

2

16

21-61

5p

-25

16

Biharea Vaşcău

19

1

2

16

9-55

5p

-22

 

Clasament - Juniori

1

CSM Olimpia Salonta

19

16

1

2

76-15

49p

+19

2

CSO Ştei

18

15

2

1

81-13

47p

+23

3

Victoria Avram Iancu

18

14

2

2

66-19

44p

+17

4

FC Hidişelul de Sus

19

12

0

7

75-35

36p

+9

5

Kinder Junior

19

11

2

6

54-33

35p

+8

6

Viitorul Borş

19

11

1

7

70-33

34p

+7

7

Crişul Sântandrei

19

11

1

7

58-40

34p

+4

8

Poiana Budureasa

19

10

2

7

68-30

32p

+2

9

Crişul Aleşd

19

10

1

8

41-48

31p

+4

10

CSC Sânmartin

19

6

4

9

32-44

22p

-8

11

CF Bihorul Beius

19

7

0

12

44-55

21p

-6

12

CSU Partium Oradea

19

5

3

11

36-73

18p

-12

13

Luceafărul Oradea

19

5

2

12

33-54

17p

-13

14

Biharea Vaşcău

19

2

3

14

23-79

9p

-18

15

Viitorul Marghita

19

3

0

16

23-139

9p

-21

16

CF Liberty

19

1

0

18

19-89

3p

-27

 

Etapa viitoare (5-6 aprilie):

FC Hidişelul de Sus - CSC Sânmartin    

Crişul Aleşd - Crişul Sântandrei    

Victoria Avram Iancu - CF Liberty    

Viitorul Borş - CSU Partium Oradea    

Biharea Vaşcău - Viitorul Marghita    

CSO Ştei - Luceafărul Oradea    

CF Bihorul Beius - Poiana Budureasa    

Kinder Junior - CSM Olimpia Salonta    

 

 

Liga a 5-a

Seria 1

Sporting Lugaş - Sageata Brusturi    1-0

O. Bela 63

Minerul Voivozi-Popesti - Electric Star Marghita    10-0

A. Floruț 24, Lupașcu 27, 33, 44, 45, 54, 64, 91, Șipoș 80, 93

C: roșu: Silaghi D. (El. Star) în min. 70 pentru cumul de cartonașe galbene

Locadin Ţeţchea - Toldy Sannicolau de Munte    6-0

M. Puie 19, 50, Urs 60, A. Cipău 62, Cr. Butuc 80, 87

AC Bihorul Lugas - Unirea Valea lui Mihai    1-2

T. Maghiar 16 – Lakatos 68, 79

Minerul Şuncuiuş - Stânca Vadu Crişului    1-1

Dobai 85 – Cr. Marc 69

Voinţa Suplac - Inter Aştileu    6-1

Borzasi 15, 20, 27, 85, Doble 51 (autogol), Pușcaș 53 – D. Varga 49

 

Etapa viitoare (5-6 aprilie):

Sageata Brusturi - Minerul Voivozi-Popesti   

Electric Star Marghita - Locadin Ţeţchea   

Toldy Sannicolau de Munte - AC Bihorul Lugas   

Unirea Valea lui Mihai - Minerul Şuncuiuş   

Sporting Lugaş - Voinţa Suplac   

Stânca Vadu Crişului - Inter Aştileu   

 

 

Seria 2

Viitorul Tărian - Unirea Livada    2-2

Cr. Bot 14, B Abrudan 74 – P Suciu 37, M. Țica 54

Asociaţia Sportivă Cefa - Foresta Tileagd    2-0

Cr. Lazăr 42, 77

CS 2 Osorhei - CS Mădăras    2-5

S. Ban 32, 90+2 – O. Chiș 20, 26, 57, 77, R. Pușcaș 61

Partizanul Sânnicolau Român - Dacia Gepiu    0-3

 

FC Bihor II Oradea - Phoenix Diosig    8-1

Tocuț 35, Oșan 40, 53, 55, 66, Brumaru 60 (11 m), 62, 68 – Mare 73

Voinţa Cheresig - Voinţa Ciumeghiu    4-1

V Abrudan 4, Banfi 33, 83, Cr. Bulzan 52 – Sanislău 39

 

Etapa viitoare (6 aprilie):

Unirea Livada - Asociaţia Sportivă Cefa   

Foresta Tileagd - CS 2 Osorhei   

CS Mădăras - Partizanul Sânnicolau Român    3-0

Dacia Gepiu - FC Bihor II Oradea   

Viitorul Tărian - Voinţa Cheresig   

Phoenix Diosig - Voinţa Ciumeghiu   

 

Seria 3

Frontiera Oradea - Cetatea Finiş    0-2

Beleag 90, Iancu 90+2

Gloria Căbeşti - LPS Bihorul    5-3

Lezeu 20, Manea 23, 75, Copil 35, 52 – Nicoruț 25, 47, Codrean 90+3

Izvorul Cociuba Mare - Unirea Roşia    1-0

G. Paul 80

FC Universitatea Oradea - Victoria Tulca    8-1

Leș 26, 63, 65, Cr. Ardelean 30, 43, 72, A. Ilieș 73, Selegean 78 – Petran 38

Inter Crişul Batăr - Cetatea Biharia    1-2

Pârvu 10 / Rește 49, Lukacs 61

Vulturul Dobreşti - Zorile Buntesti    1-2

Pașca 50 – Coraș 40, Diniș 85

 

Etapa viitoare (5 aprilie):

Cetatea Finiş - Gloria Căbeşti   

LPS Bihorul - Izvorul Cociuba Mare   

Unirea Roşia - FC Universitatea Oradea   

Victoria Tulca - Inter Crişul Batăr   

Frontiera Oradea - Vulturul Dobreşti   

Cetatea Biharia - Zorile Buntesti