fotbal - Liga a 4-a

 

Liga a 4-a, etapa a 21-a

 

CF Liberty – Viitorul Borș 0-4

Hodișan 41, C: Sabău 60, Rozsa T. 78, Racz 89

La juniori 0-1 (Spiridon Titus)

 

Viitorul Marghita – CSO Ștei 4-0

M. Daroczi 15, Forizs 45, Cadar 51, F. Lazăr 59

La juniori 0-4 (Mihuța Paul 2, Gavriș Daniel, Pele Dragoș)

 

FC Hidișel – Crișul Aleșd 3-0

Fărcuța 22, D. Cuc 67, F. Puie 87

La juniori 6-0 (Duma Ionuț 3, Vid Ioan,. Lascu Cosmin 2)

 

Poiana Budureasa – Kinder Junior 0-3

Balea 9, Mangra 17, E. Popa 73

La juniori 0-0

 

Luceafărul Oradea – CF Bihorul Beiuș 1-2

Micle 60 – Turcan 44, Mândru 80

La juniori 3-1 (Boie Cătălin, Haica Adrian – Foghiș Vlad)

 

Crișul Sântandrei – Victoria Avram Iancu 6-1

Șumălan 13, 78, Novak 26, R: Matei 72, Lobonț 81, 90 – A. Blaga 66

La juniori 3-0 (Ianceu Andrei, Pop Cristian, Dărăban Cristian)

 

CSC Sânmartin – CSM Olimpia Salonta 5-0

Pantea B, O. Ghilea, Trip, Popescu, Cr. Jurcă

La juniori 1-3

 

CSU Partium Oradea – Biharea Vașcău 3-0 

CLASAMENT

1. CSC Sânmartin          21    17    2      2      83-22       53

2. Kinder Paleu              21    17    2      2      67-14        53

3. FC Hidişel                  21    14    6      1      57-17        48

4. Crişul Sântandrei       21    15    3      3      49-23        48

5. CF Bihorul Beiuş        21    14    1      6      51-32        43

6. CSO Ştei                    21    9      5      7      25-29       32

7. CSM Olimpia Salonta  21    9      2      10    40-34     29

8. Viitorul Marghita         21    8      4      9      36-42        28

9. Victoria Avram Iancu  21    8      3      10    45-57        27

10. Luceafărul                21    8      2      11    41-49       26

11. CSU Partium            21    8      2      11    30-47        26

12. Viitorul Borş              21    6      6      9      33-33        24

13. Poiana Budureasa    21    4      5      12    25-49        17

14. Crişul Aleşd              21    4      2      15    23-61       14

15. CF Liberty                 21    1      3      17    23-67        6

16. Biharea Vaşcău *      21    1      2      18     9-61         5

* Biharea Vaşcău s-a retras din campionat după încheierea turului şi va pierde meciurile rămase de disputat cu 0-3.

 

 

Etapa viitoare, sâmbătă, 12 aprilie:

13-11, CSO Ştei - CSU Partium Oradea

13-11, CF Bihorul Beius - Viitorul Marghita

15-17, Kinder Junior - Luceafărul Oradea (Paleu)

15-17, CSM Olimpia Salonta - Poiana Budureasa

15-17, Viitorul Borş - Crişul Sântandrei

15-17, Crişul Aleşd - CSC Sânmartin

Duminică, 13.04

15-17, Victoria Avram Iancu - FC Hidişelul de Sus