fotbal - preliminarii CM - zona Europa

GRUPA A

Ţara Galilor - Macedonia

Croaţia - Belgia

Clasament

1. Belgia           8      7      1      0      15-2 22

2. Croaţia           8      5      2      1      11-5 17

3. Serbia           9      3      2      4      13-10 11

4. Scoţia           9      2      2      5      6-12 8

5. Macedonia     8      2      1      5      6-10 7

6. Ţara Galilor    8      2      0      6      7-19 6

Ultimele jocuri (marţi, 15 octombrie): Serbia - Macedonia, Belgia - Ţara Galilor, Scoţia - Croaţia.

 

GRUPA B

 Danemarca - Italia

Armenia - Bulgaria

Malta - Cehia

Clasament

1. Italia            8      6      2      0      15-5 18

2. Bulgaria         8      3      4      1      13-6 13

3. Danemarca    8      3      3      2      9-10 12

4. Cehia            8      2      3      3      8-8   9

5. Armenia         8      3      0      5      8-10 9

6. Malta            8      1      0      7      3-18 3

Ultimele jocuri (marţi, 15 octombrie): Italia - Armenia, Danemarca - Malta, Bulgaria - Cehia.

 

GRUPA C

 Suedia - Austria

Germania - Irlanda

Insulele Feroe - Kazahstan

Clasament

1. Germania       8      7      1      0      28-7 22

2. Suedia          8      5      2      1      14-8 17

3. Austria           8      4      2      2      16-8 14

4. Irlanda           8      3      2      3      13-13 11

5. Kazahstan     8      1      1      6      4-17 4

6. Insulele Feroe 8      0      0      8      3-25 0

Ultimele jocuri (marţi, 15 octombrie):Suedia - Germania, Insulele Feroe - Austria, Irlanda - Kazahstan.

GRUPA D

Andorra - Romania

Olanda - Ungaria  

Estonia - Turcia.

Clasament

1. Olanda    8       7       1       0       24-4  22

2. Ungaria   8       4       2       2       18-12 14

3. Turcia     8       4       1       3       14-7  13

4. România 8       4       1       3       13-12 13

5. Estonia   8       2       1       5       6-16  7

6. Andorra   8       0       0       8       0-24  0.

 

GRUPA E

Albania - Elveţia, ora 21.30, Digi Sport 3

Slovenia - Norvegia

Islanda - Cipru

Clasament

1. Elveţia            8      5      3      0      14-5          18

2. Islanda           8      4      1      3      14-14        13

3. Slovenia         8      4      0      4      11-10        12

4. Norvegia         8      3      2      3      8-9           11

5. Albania           8      3      1      4      8-9          10

6. Cipru             8      1      1      6      4-12          4

Ultimele jocuri (marţi, 15 octombrie): Cipru - Albania, Elveţia - Slovenia, Norvegia - Islanda.

 

GRUPA F

Azerbaidjan - Irlanda de Nord

Luxemburg - Rusia

Portugalia - Israel

Clasament

1. Rusia             8      6      0      2      15-4 18

2. Portugalia       8      5      2      1      16-8 17

3. Israel             8      3      3      2      17-12 12

4. Irlanda de N.   8      1      3      4      8-14 6

5. Luxemburg     8      1      3      4      7-19 6

6. Azerbaidjan    8      0      5      3      4-10 5

Ultimele jocuri (marţi, 15 octombrie): Israel - Irlanda de Nord, Azerbaidjan - Rusia, Portugalia - Luxemburg.

 

GRUPA G

Lituania - Letonia

Grecia - Slovacia

Bosnia-Herţegovina - Liechtenstein

Clasament

1. Bosnia          8      6      1      1      25-5 19

2. Grecia          8      6      1      1      9-4   19

3. Slovacia        8      3      3      2      9-7   12

4. Lituania         8      2      2      4      7-10 8

5. Letonia         8      2      1      5      8-16 7

6. Liechtenstein 8      0      2      6      3-19 2

Ultimele jocuri (marţi, 15 octombrie): Grecia - Liechtenstein, Lituania - Bosnia-Herţegovina, Letonia - Slovacia.

 

GRUPA H

Ucraina - Polonia

Moldova - San Marino

Anglia - Muntenegru, ora 22.00-Sport.Ro

Clasament

1. Anglia            8      4      4      0      25-3 16

2. Ucraina          8      4      3      1      19-4 15

3. Muntenegru    8      4      3      1      15-8 15

4. Polonia          8      3      4      1      18-9 13

5. Moldova         8      1      2      5      4-15 5

6. San Marino     8      0      0      8      1-43 0

Ultimele jocuri (marţi, 15 octombrie): Muntenegru - Moldova, San Marino - Ucraina, Anglia - Polonia.

 

GRUPA I

Spania - Belarus, ora 23.00 - Digi Sport 2

Clasament

1. Spania     6      4      2      0      10-2 14

2. Franţa      7      4      2      1      12-6 14

3. Finlanda   7      2      3      2      5-6   9

4. Georgia    7      1      2      4      3-8   5

5. Belarus     7      1      1      5      6-14 4

Ultimele jocuri (marţi, 15 octombrie): Spania - Georgia şi Franţa - Finlanda.