BEIUSEANUL - zi de zi in Tara Binsului


Fotbal - Rezultatele etapei a 7-a in ``fotbalul mic``

08.10.2018 15:48

Liga a 4-a, etapa a 7-a

Sambata, 6 oct,

Viitorul Borş – FC Universitatea 2-1 (0-1)

Au marcat: Waritz 67, E. Zadori 88 / Turbuţ 5

 

Olimpia Salonta – Crişul Aleşd 3-1 (0-0)

Au marcat: Fitero 80, S. Ban 87, 90+2 / C. Dumiter 73

 

CS Diosig – CSC Sînmartin 2-5 (0-2)

Au marcat: Ad. Buştea 73, 80 / Roxin 3, Sorian 35, M. Trip 76, 90+1, Salif Nogo 85
 

CS Săcueni – CSO Ştei 3-1 (2-0).

Au marcat: Bogdan Laslău 9, Kereszturi 32, Cr. Sas 70 penalty / C. Popa 47

 

Unirea Valea lui Mihai – CS Bihorul Beiuş 2-1 (1-0)

Au marcat: Szeles 21, Foriş 61 / A. Szekeres 90+1

 

Duminica, 7 oct

CS Mădăras – ACS CAO 1910 Oradea 0-6

Marcatori: Varodi, Haş, Ciocan, Paşca, Panti, Junc

 

Clubul Sportiv Oşorhei – Unirea Embrak Livada 2-3

Marcatori: Arsene 28, Gal 70 / Toma 13, Mihuţa 17, Micaş 80


CSC Dacia Gepiu – CSC Crişul Sântandrei 2-9.

Marcatori: Praja 28, Neaga 62 / Lascu 1, 25, 35, 85, M. Balog 55, 90, Novak 20, 63, Kun 73

 

CLASAMENT SENIORI

1. CSC Sînmartin  7        7        0        0        20-6   21

2. Unirea Livada    7        5        2        0        20-6   17

3. CAO Oradea     7        5        1        1        27-5   16

4. Valea lui Mihai   7        5        0        2        17-15 15

5. Viitorul Borş      7        4        1        2        22-10 13

6. Sântandrei         7        4        1        2        17-8   13

7. Salonta              7        4        0        3        10-10 12

8. CS Diosig          7        3        1        3        20-14 10

9. CS Oşorhei       7        3        0        4        12-13 9

10. CS Mădăras     7        3        0        4        14-21 9

11. Bihorul Beiuş   7        2        2        3        5-7     8

12. Universitatea    7        2        1        4        9-11   7

13. CS Săcueni      7        1        2        4        8-15   5

14. Crişul Aleşd     7        1        0        6        7-17   3

15. Dacia Gepiu     7        1        0        6        9-30   3

16. CSO Ştei         7        0        1        6        3-29   1

 


Liga a 5-a, Seria 1, etapa a 7-a

 

LPS Bihorul Oradea – Foresta Tileagd 1-1 (1-1).

Marcatori: Czuros 15 / Gado 27


CSC Sînmartin II – Locadin Ţeţchea 3-0 (2-0).

Marcatori:Ov, Morna 62, B. Buştea 78, I. Avram 90+2


Cetatea Biharia – Progresul Sâniob 2-1 (2-1).

Marcatori:D. Reşte 9, 16 / J. Kovacs 25


Minerul Şuncuiuş – Voinţa Suplac 1-1 (0-0).

Marcatori:Şt. Dobai 50 / A. Kovacs 61


Toldy Sânnicolau de Munte – Inter Aştileu 4-1 (3-0).

Marcatori: I. Ardelean 2, Zs. Nagy 41, Cr. Meheş 42, B. Gyarmati 71 / Sg. Bulzan 67


AS Vadu Crişului – Slovan Valea Cerului 1-5 (0-1).

Marcatori:Fl. Lascău 68 / B. Iambor 13, S. Grozav 66, V. Vaszok 82, T. Oprea 87, J. Podhora 90

 

CLASAMENT

  1. CSC II Sânmartin 7 7 0 0 25 – 3 21
    2. Foresta Tileagd 6 5 1 0 24 – 3 16
    3. Voinţa Suplac 6 4 1 1 19 – 6 13
    4. Cetatea Biharia 6 4 0 2 19 – 10 12
    5. Slovan V. Cerului 7 3 1 3 17 – 10 10
    6. Viitorul Bratca 6 3 0 3 5 – 10 9
    7. Toldy Sânnicolau 6 3 0 3 12 – 18 9
    8. Inter Aştileu 7 3 0 4 13 – 21 9
    9. Minerul Şuncuiuş 7 2 1 4 15 – 17 7
    10. Locadin Ţeţchea 6 2 0 4 8 – 16 6
    11. AS Vadu Crișului 6 1 1 4 8 – 16 4
    12. LPS Bihorul 7 0 3 4 9 – 14 3
    13. Progresul Sîniob 7 1 0 6 7 – 37 3

 

Etapa viitoare (13-14 octombrie, ora 15:00):

 Locadin Ţeţchea – Toldy Sânnicolau de Munte,

Foresta Tileagd – CSC Sînmartin II,

Voinţa Suplac – LPS Bihorul Oradea,

 ACS Slovan Valea Cerului – CSC Viitorul Bratca,

ACS Progresul Sîniob – AS Vadu Crișului,

 Inter Aştileu – Cetatea Biharia.

Minerul Şuncuiuş va sta.

 

Seria a 2-a

Gloria Căbeşti – Viitorul Tărian 2-1 (1-1).

Marcatori:Tamaș 4, Cr. Lezeu 74 / Selejean 14


Partizanul Sânnicolau Român – Unirea Roşia 2-2 (0-1).

Marcatori:Pantea 51, Lupu 57 / V. Burescu 20, 74


Biharea Vaşcău – Victoria Avram Iancu 1-0 (0-0).

Marcator Micula 72


Zorile Bunteşti – Voinţa Cheresig 3-0 (1-0).

Marcatori:Haidu 11, D. Degău 60, Diniș 82


Unirea Oşorhei – Izvorul Cociuba Mare 8-0 (3-0).

Marcatori: Dan, Cr. Marcu 3, Micle 3, Rotaru


Victoria Tulca – Vulturul Dobreşti 5-1 (2-0).

Marcatori:Leuce 35, Fekete I. 38 penalty, Balogh 65, Demian 88 / Ghenț 55


Vida Pomezeu – Voința Ciumeghiu 6-3 (3-1).

Marcatori:S. Rada 14, 32, 49, 72, G. Rada 45+1, Gal 60, / Rad 29, Șipoș 55, Pleș 90+1

 

CLASAMENT

  1. Unirea Oşorhei 7 6 1 0 26 – 4 19
    2. Unirea Roşia 7 5 2 0 25 – 11 17
    3. Biharea Vaşcău 7 5 0 2 16 – 7 15
    4. Gloria Căbeşti 7 4 0 3 18 – 20 12
    5. Victoria Tulca 7 3 1 3 19 – 18 10
    6. Zorile Bunteşti 7 3 1 3 15 – 14 10
    7. Vida Pomezeu 7 3 1 3 17 – 17 10
    8. Izvorul Cociuba Mare 7 2 3 2 11 – 18 9
    9. Voinţa Cheresig 7 1 4 2 9 – 12 7
    10. Sânnicolau Român 7 2 1 4 10 – 14 7
    11. Viitorul Tărian 7 2 1 4 14 – 20 7
    12. Voința Ciumeghiu 7 1 2 4 9 – 12 5
    13. Vulturul Dobreşti 7 1 2 4 5 – 18 5
    14. Victoria Avram Iancu 7 1 1 5 12 – 21 4

 

Etapa viitoare (13-14 octombrie, ora 15:00):

Unirea Roşia – Gloria Căbeşti,

Victoria Avram Iancu – Partizanul Sânnicolau Român,

Voinţa Cheresig – Biharea Marmogranit Vaşcău,

Zorile Buntesti – Izvorul Cociuba Mare,

Vulturul Dobreşti – AS Unirea Oşorhei,

ACS Voința Ciumeghiu – Victoria Tulca,

Viitorul Tărian – Vida Pomezeu.

—————

Înapoi