Rezultate din ``fotbalul mic``

Liga a 4-a, etapa a 9-a

Sambata

CS Viitorul Borş – CS Unirea Valea lui Mihai 5-0

Marcatori: Borzescu 2, 74, ambele din penalty, Cr. Tătar 8, 89, Em. Zadori 90+2


CS Diosig Bihardioszeg – Unirea Embrak Livada 2-1

Marcatori: C. Paşca 25, S. Ianc 39 / Mihuţa 53

 

ACS CAO 1910 Oradea – CSC Sânmartin 0-0

 

CS Săcueni – CS Bihorul Beius 3-2

Marcatori: Cr. Sas 28 penalty, B. Laslău 60, 83 / C. Mîndru 65, 85, ambele din penalty

 

Duminica,

CSM Olimpia Salonta – CSC Crişul Sântandrei 1-2

Marcatori: R. Giura 25 / C. Lascu 19, R. Gh. Matei 90+3

 

CS Mădăras – Crişul Aleşd 0-2

Marcator - Dumiter 58, 79


Clubul Sportiv Oşorhei – CSO Ştei 1- 0

Marcator - P. Suciu 50

 

CSC Dacia Gepiu – FC Universitatea Oradea 1-3

Marcatori: V. Dobrescu 20 / D. Jurcă 23, M. Popa 63, Suwan 90+1
 

 Pe primele locuri: CSC Sanmartin 25 de puncte, Unirea Livada 20 p, Valea lui Mihai 18 p.

 CS Bihorul Beius este pe locul 11 cu 9 puncte.

 

Etapa viitoare (27-28 octombrie):

Crişul Aleşd - CSC Sînmartin,

Unirea Livada - CS Mădăras,

Crişul Sântandrei - CS Diosig Bihardioszeg,

CSO Ştei - CSM Olimpia Salonta,

FC Universitatea Oradea – CS Oşorhei,

CS Bihorul Beiuș - CSC Dacia Gepiu,

Unirea Valea lui Mihai - CS Săcueni,

Viitorul Borş - CAO 1910 Oradea.

 


Liga a 5-a, Seria 1, etapa a 9-a

Sambata

Cetatea Biharea – Locadin Tetchea 2-2

Duminica

Toldy – Foresta Tileagd 0-4

CSC Sanmartin – Vointa Suplac 1-3

LPS Bihorul – Minerul Suncuius 0-1

Viitorul Bratca – Progresul Saniob 2-1

AS Vadu Crisului – Inter Astileu 3-1

Slovan Valea Cerului a stat

 

 Pe primele locuri: CSC II Sânmartin 24 de puncte, Vointa Suplac 19 p, Foresta Tileagd 19 p.

 

 

 

Seria a 2-a

Sambata

Gloria Beius/ Unirea Osorhei – Vointa Ciumeghiu 1-0

Duminica

Vida Pomezeu – Unirea Rosia 0-3

Gloria Cabesti – Victoria Avram Iancu 11-0

Partizanul Sanicolau – Vointa Cheresig 1-2

Biharea Vascau – Zorile Buntesti 3-2

Izvorul Cociuba Mare – Vulturul Dobresti 2-3

Victoria Tulca – Viitorul Tarian 3-2

 

Pe primele locuri: Unirea Rosia 23 de puncte, Gloria Beius/Unirea Osorhei 22 p, Biharea Vascau 18p