fotbal judetean
Liga a 4-a - etapa a 2-a
Crişul Sântandrei – CF Liberty 1-0
Marcatori: Kovesdi 10
La juniori: 4-3 (Pop Cristian 3, Ioan Dănuţ – Burda Daniel 2, Monenciu Paul)
FC Hidişel – CSU Partium 3-0
Marcatori: Agiurgioaiei 2 (11 m), 42, Neaga 6,
La juniori 4-1(Keskeny Joszef, Lascu Cosmin, Robos Paul 2 – Jurjut)
Crişul Aleşd – Viitorul Marghita 3-0
Marcatori: Cipă Angel 35, 90+4, Coste B. 55
La juniori: 8-1 (Kubalak Miroslav 2, Lazăr Laurenţiu, Hiriţ Mihai, Moldovan Darius 3, Lascău Flavius – Caraşec Mădălin)
Victoria Avram Iancu – Luceafărul Oradea 2-4
Marcatori: M. Bene 10, Filip 29 – Jimbrim 17, 44, Ozovehe 68, Ogbajie 78
La juniori: 5-0 (Perţ Ioan 2, Ciotea Giulio, Chişe Cătălin, Avram Mădălin)
Viitorul Borş – Poiana Budureasa 4-0
Marcatori: Waritz 10, Cr Tătar 35, 42, Moisa 40
C. roşii: Hodişan (Borş) după fluierul final al jocului pentru injurii adresate arbitrului de centru, respectiv Toma Andrei (Budureasa) în minutul 30 pentru fault grosolan
La juniori: 2-3 (Boţoc Emanuel, Mihut Gergo - Nistor Remus, Petruş Nicuşor, Todoruţ Mădălin)
În min. 22, antrneorul gazdelor, Vig Zoltan a fost evacuat din incinta terenului pentru injurii la adresa arbitrilor.
Biharea Vaşcău – CSM Olimpia Salonta 1-4
Marcatori: R. Micula 24 - Cr. Ţîrlea 15, 84, Toseschi 28, Fuliaş 39
C. roşu: Moş S. (Vaşcău) în min. 74 pentru injurii la adresa arbitrului
La juniori: 0-6 (Baran Robert 4, Szilagyi Mark 2)
CSO Ştei – Kinder Paleu 1-0
Marcator: Modan 37
La juniori: 1-0 (Bat Andrei)
CSC Sânmartin – CF Bihorul Beiuş 4-0
Marcatori: Popescu 51, Copil Cr. 52, Mihoc (autogol) 59, L. Jurcă 87
C. roşu: Şerb (Beiuş) în min 23 pentru cumul
La juniori: 4-2 (Cl Pop, B Popa, Brugianfredo Mario, Paşca Darius – Creţu Cătălin, Nistor Andrei)
C. roşu: Szatmari N. (Beiuş) în min. 52 pentru fault grosolan
Miercuri, de la ora 16.00, juniorii, 18.00, seniorii, se dispută restanţa dintre Luceafărul Oradea şi Crişul Aleşd, pe terenul din Sântion.
Clasament
1. CSM Olimpia Salonta 2 2 0 0 8-1 6
2. CSC Sînmartin 2 2 0 0 6-0 6
3. FC Hidişelu de Sus 2 2 0 0 5-0 6
4. Crişul Sîntandrei 2 2 0 0 3-0 6
5. Crişul Aleşd 1 1 0 0 3-0 3
6. Luceafărul Or. 1 1 0 0 4-2 3
7. Kinder Paleu 2 1 0 1 3-1 3
8. Viitorul Borş 2 1 0 1 4-4 3
9. CF Bihorul Beiuş 2 1 0 1 4-5 3
10. Victoria A. Iancu 2 1 0 1 4-5 3
11. CSO Ştei 2 1 0 1 2-4 3
12. CF Liberty 2 0 0 2 0-3 0
13. CSU Partium 2 0 0 2 0-5 0
14. Viitorul Marghita 2 0 0 2 0-5 0
15. Poiana Budureasa 2 0 0 2 1-6 0
16. Biharea Vaşcău 2 0 0 2 1-7 0
Liga a V-a
Seria 1, etapa 1
Voinţa Suplac – Viitorul Brursturi 4-0
Punkosd 30, Crişan 40, S. Marian (ag) 58, Hendre 90
Sporting Lugaş – Electric Star Marghita 9-3
M Bela 11, Gratias 26, 55, Ficuţ 26, I. Cheregi 57, 85, Criste 68, Sîrca 72, Olar 90 - Baciu 21, 48, 90+1
Minerul Popeşti Voivozi – Toldy Sânnicolau 10-1
Pop D. 10, 45, 52, Lupaşcu 16, 37, 49, 69, Şipoş 59, 64, Tamaş 81 - Asmarandei 72
Locadin Ţeţchea – Unirea Valea lui Mihai 3-1
Cr. Butuc 43, 92, Iaz 82 – Lakatos 76
C. roşu: Nagy Zs. (Valea lui Mihai) în min. 77 pentru cumul de cartonaşe galbene
AC Bihorul Lugaş – Stânca Vadu Crişului 2-2
T Maghiar 67 ( 11m), Frunză 72 – Hasas R. 33, Marc 69
Minerul Şuncuiuş – Inter Aştileu 6-0
Teodorescu 8, Tarr 21, 66, Suciu 39, Faur M. 58, Groza 79
Etapa viitoare
Sageata Brusturi - Sporting Lugaş
Electric Star Marghita - Minerul Voivozi-Popesti
Toldy Sannicolau de Munte - Locadin Ţeţchea
Unirea Valea lui Mihai - AC Bihorul Lugas
Stânca Vadu Crişului - Minerul Şuncuiuş
Inter Aştileu - Voinţa Suplac
Seria 2, etapa 1
Voinţa Cheresig – Unirea Livada 1-4
Bamfi B. 53 – Cearnău 9, B Praja 11, Cr. Matei 20, 90
Viitorul Tărian – Foresta Tileagd 5-5
Luncan A. 3, L. Varodi 28 (11 m)., R. Abrudan 37, Mihalca 76, B Abrudan 79 – Ghiuro 12, 21 (11 m), 47, Kovacs Z. 50, 70
AS Cefa – CS Mădăras 1-0
Oros R. 23
C. roşu: N. Miclăuş (Cefa) în min. 90+3 pentru cumul de cartonaşe galbene
FC Bihor II – Voinţa Ciumeghiu 8-2
Lengyel 10, Botiş 35, Cornea 15,37, 39, Mintaş 78, 89, Roxin 83 – Ignat 43, Rad 63
Partidele CS II Oşorhei – Dacia Gepiu şi Partizanul Sânnicolau – Phoenix Diosig au fost reprogramate.
Etapa viitoare
Unirea Livada - Viitorul Tărian
Foresta Tileagd - Pro Cefa
CS Mădăras - CS 2 Osorhei
Dacia Gepiu - Partizanul Sânnicolau Român
Phoenix Diosig - FC Bihor II Oradea
Voinţa Ciumeghiu - Voinţa Cheresig
Seria 3, etapa 1
Vulturul Dobreşti – Cetatea Finiş 0-4
Frontiera Oradea – LPS Bihorul Oradea 1-1
Purge F. 59 – Paşca A. 64
Gloria Căbeşti – Unirea Roşia 2-4
Lupaş 78, Ţiboc 80 – Cabău 52, P. Burescu 60, 71, D Bolha 65
C. roşu: Moţiu (Roşia) în min. 34 pentru cumul de cartonaşe galbene
Izvorul Cociuba – Victoria Tulca 4-2
Chiricheu 12, Merge 31, 38 (11 m), Lezlău 35 – Fekete 51, Molnar 61
C. roşu: Ţirban I. (Cociuba) în min. 73 pentru cumul de cartonaşe galbene
Universitatea Oradea – Cetatea Biharia 3-1
Leş 58, Vese 63, Liştea 90+3 – Csapo 50
În min. 81, a fost evacuat din incinta terenului de joc maseurul echipei oaspete, Seutiuţ Gheorghe
Inter Crişul Batăr – Zorile Bunteşti 1-3
Lazăr F. 70 – D. Diniş 2, Gruie 43, M Toma 90+2
C. roşu: Foghiş I. (Bunteşti) în min. 70 pentru oprirea unei situaţii iminente de gol
Etapa viitoare
Cetatea Finiş - Frontiera Oradea
LPS Bihorul - Gloria Căbeşti
Unirea Roşia - Izvorul Cociuba Mare
Victoria Tulca - FC Universitatea Oradea
Cetatea Biharia - Inter Crişul Batăr
Zorile Buntesti - Vulturul Dobreşti