FOTBAL JUDETEAN

Liga a IV-a - etapa a 4-a

FC Hidişelul de Sus - Crişul Sântandrei     3 – 3

Cozac V 28, Sundas 71, Agiurgioaiei 81 - Olariu 22, 68, Lobonţ 89

Arb. I. Blaj – Moş S. Pantea D. Obs. Gheorghe Pirte.

La juniori: 5-1 (Duma Ionuţ 2, Jurjuţ Gheorghe 2, Agud Marian – Dărăban Cristian)

C. roşu: C. Lascu (Hidişel) în min. 31 pentru cumul de cartonaşe galbene

 

Crişul Aleşd - CF Liberty     2-1

A. Cipău – Balogh I. 87 – Costin 78

La juniori: 1-0 (Kubalak Miroslav)

 

Victoria Avram Iancu - CSU Partium Oradea     4-1

M Bene 28, Filip 63, Paina 85, Petroiu 90+3 – Szeles 21

La juniori: 8-2 (Ciotea Giulio, Chişe Cătălin 2, Cureş Andrei, Avram Mădălin 2, Buzgan Florin, Chiş Ionuţ (ag), Sabău Ionuţ – Chişe Cătălin, Pantea Bogdan

 

Viitorul Borş - Viitorul Marghita    2-1

Cr. Tătar 37, 61 – Orbai 78

La juniori 17-0 (Vese Raul, Moţ Demetrius 3, Spiridon Titus 3, Popa Teodor 2, Moş Sergiu, Brândaş Darius, Toth Sandor 3, Lascău Narcis 2, Szucs Ronald)

 

Biharea Vaşcău - Luceafărul Oradea     0-2

Onawo 68, Jibrin 81

C. roşu: Orji (Luceafărul) în min. 82 pentru cumul

La juniori: 2-2 (Haica Adrian, Manazi Raul - Bengher Răzvan, Alexandru Ianceu)

 

CSO Ştei - Poiana Budureasa     0-1

Rif A. 74

La juniori: 3-0 (Mihuţa Paul, Gavriş Daniel 2)

 

CF Bihorul Beius - CSM Olimpia Salonta    2-1

Trip 28, Ban 42 – Moise 40

CF Bihorul: Odobasianu – Turcan, Şerb, Mihoc, Toma, Borza (77 Pereţ), Dumbrăveanu, Trip, Mândru (87 Pirtea), Silaghi (91 Fărcanea), Ban (58 Briciu). Antrenori: Ciprian Carţiş şi Adrian David.

CSM Olimpia: Gurguţă – Toseschi, Chişe, Ţirban, Neaga, Negrău (80 Petru), Moise (67 Barani), Ţîrlea, Zsirka, Tolan, Fuliaş (83 Laza). Antrenor: Halasz Laszlo.

La juniori 1-3 (Szekeres Andrei - Szilagyi Mark 2, Lezeu Alexandru)

 

Kinder Junior - CSC Sânmartin     4-3

Kiss E. 15, 48, Balla 27, E. Popa 36 – Grosu 18 (11 m), Popescu 56, G. Bogdan 64

C. roşii: Popescu min. 87 pentru injurii la arbitru, Popuş min. 87 pentru injurii la arbitru, G. Bogdan 88 pentru cumul (toţi de la Luceafărul).

La juniori 4-1 (Cristian Jurjuţ 2, Drăgan Flavius, Sas Alexandru – Breb Viorel)

Clasament

1. Luceafărul               4    4    0    0    12-4     12

2. FC Hidişel                4    3    1    0    9-3 10

3. Kinder Paleu             4    3    0    1    11-4     9

4. Crişul Sântandrei       4    2    2    0    10-7     8

5. CSC Sânmartin          4    2    1    1    13-7     7

6. CSM Olimpia Salonta  4    2    1    1    9-3 7

7. Victoria Avram Iancu   4    2    0    2    10-9     6

8. Crişul Aleşd               4    2    0    2    9-8 6

9. Viitorul Borş              4    2    0    2    6-9 6

10. CF Bihorul Beiuş      4    2    0    2    6-10     6

11. CSO Ştei                 4    1    1    2    2-5 4

12. Viitorul Marghita       4    1    0    3    4-9 3

13. Poiana Budureasa    4    1    0    3    2-7 3

12. CSU Partium           4    1    0    3    5-11     3

15. Biharea Vaşcău        4    1    0    3    2-9 3

16. CF Liberty Pomezeu 4    0    0    4    1-6 0

 

Clasament juniori

1. FC Hidişel                 4    4    0    0    24-2     16

2. Crişul Aleşd              4    4    0    0    13-2     16

3. CSO Ştei                  4    3    1    0    12-3     13

4. Viitorul Borş              4    3    0    1    30-5     12

5. Victoria Avram Iancu   4    3    0    1    18-5     12

6. Kinder Paleu              4    3    0    1    14-8     12

7. Poiana Budureasa      4    3    0    1    11-5     12

8. CSM Olimpia Salonta  4    2    1    1    13-6     9

9. Crişul Sântandrei        4    2    0    2    12-11   8

10. CSC Sânmartin         4    2    0    2    8-13     8

11. CSU Partium Oradea 4    1    0    3    6-15     4

12. Luceafărul Oradea     4    0    1    3    3-18     1

13. Biharea Vaşcău        4    0    1    3    3-18     1

14. CF Liberty               4    0    0    4    5-12     0

15. CF Bihorul Beius     4    0    0    4    9-19     0

16. Viitorul Marghita      4    0    0    4    2-41     0

Etapa viitoare (14-15 septembrie):

CSC Sânmartin - FC Hidişelul de Sus    

Crişul Sântandrei - Crişul Aleşd    

CF Liberty - Victoria Avram Iancu    

CSU Partium Oradea - Viitorul Borş    

Viitorul Marghita - Biharea Vaşcău    

Luceafărul Oradea - CSO Ştei    

Poiana Budureasa - CF Bihorul Beius    

CSM Olimpia Salonta - Kinder Junior    

 

 

Liga a V-a - etapa a 3-a

Seria 1

Minerul Voivozi-Popesti - Sageata Brusturi    1-0

Lupaşcu 46

Locadin Ţeţchea - Electric Star Marghita    12-0

M. Blaga 4, Iaz 12, 39, M. Popa 24, C. Butuc 29, Cr. Butuc 55, 86, Fechete 76, 82, S. Mladin 84, Turbatu 89, R. Popa 90+1

AC Bihorul Lugas - Toldy Sannicolau de Munte     7-0

T. Maghiar 30, Haraga 37, Bereczki 51, Negru 75, Gal 85, I. Varga 88, 90+2

C. roşu: Racz (Toldy) în min. 57 pentru cumul de cartonaşe galbene

Minerul Şuncuiuş - Unirea Valea lui Mihai     1-2

Voinţa Suplac - Sporting Lugaş     1-2

M. Cheregi 55 – I. Cheregi 44, Bot 82

Inter Aştileu - Stânca Vadu Crişului     2-0

Bonta 39, Sitău M. 59

CLASAMENT

1. Minerul Popeşti          3       3       0       0       21-2  9

2. Locadin Ţeţchea         3       3       0       0       16-1  9

3. Sporting Lugaş          3       3       0       0       15-4  9

4. Minerul Şuncuiuş        3       2       0       1       12-2  6

5. Voinţa Suplac             3       2       0       1       12-3  6

6. Unirea Valea lui Mihai 3       2       0       1       7-4    6

7. AC Bihorul Lugaş       3       1       1       1       9-6    4

8. Inter Aştileu                3       1       0       2       3-13  3

9. Stânca Vadu Cr.         3       0       1       2       2-9    1

10. Săgeata Brusturi        3       0       0       3       0-9    0

11. Toldy Sânnicolau      3       0       0       3       1-18  0

12. Electric Star            3       0       0       3       4-31  0

Etapa viitoare (14-15 septembrie):

Sageata Brusturi - Locadin Ţeţchea    

Electric Star Marghita - AC Bihorul Lugas    

Toldy Sannicolau de Munte - Minerul Şuncuiuş    

Unirea Valea lui Mihai - Inter Aştileu    

Stânca Vadu Crişului - Voinţa Suplac    

Sporting Lugaş - Minerul Voivozi-Popesti    

 

Seria 2

Asociaţia Sportivă Cefa - Unirea Livada     2-2

Lakatos 32, R. Oros 83 - Matei 18, 85

C. roşii: Maxim 72 (cumul) şi Berindei 87 (oprirea unui adversar într-o situaţie iminentî de gol, ambii dela Livada

CS 2 Osorhei - Foresta Tileagd     1-1

E. Horvath 80 – Varga 21

Partizanul Sânnicolau Român - CS Mădăras     3-6

Abraham 7, 12, Bragyea 48 – R. Popescu 18, Lasco 26, Sabău 35, Păşcuţiu 39, Şipoş 59, 69

FC Bihor II Oradea - Dacia Gepiu    11-1

Lenghel 15, 19, 37, Lukacs Zs. 22, 36, Nichita 30, 88, Negrea 43, D. Faur 55 (Ag), Tocuş 71, S. Bogdan 75 – R. Bogdan 76

Voinţa Cheresig - Viitorul Tărian    0-1

B. Abrudan 75

Voinţa Ciumeghiu - Phoenix Recolta Diosig     3-2

Rad 31, Ghender 34, Sasu 48 – M. Lăzău 14, Heghedus 52

CLASAMENT

1. FC Bihor II                 3       3       0       0       26-4  9

2. Unirea Livada              2       2       1       0       12-5  7

3. Voinţa Ciumeghiu       3       2       0       1       9-11  6

4. Foresta Tileagd          3       1       2       0       9-6    5

5. CS II Oşorhei             2       1       1       0       5-3    4

6. AS Cefa                    3       1       1       1       3-5    4

7. Viitorul Tărian             3       1       1       1       8-11  4

8. Partizanul Sânnicolau  3       1       0       2       10-10 3

9. CS Mădăras               3       1       0       2       8-8    3

10. Dacia Gepiu              2       1       0       1       5-12  3

11. Voinţa Cheresig        3       0       0       3       2-9    0

12. Phoenix Diosig         3       0       0       2       3-16  0

Etapa viitoare (14-15 septembrie):

Unirea Livada - CS 2 Osorhei    

Foresta Tileagd - Partizanul Sânnicolau Român    

CS Mădăras - FC Bihor II Oradea    

Dacia Gepiu - Voinţa Ciumeghiu    

Phoenix Diosig - Voinţa Cheresig    

Viitorul Tărian - Asociaţia Sportivă Cefa    

 

 

Seria 3

Gloria Căbeşti - Cetatea Finiş     3-2

Lasc 32, Tirla 37, 48 - Miklo 3, Vidican 52

Izvorul Cociuba Mare - LPS Bihorul     2-3

Merge 21, Tule 38 – Rad 10, Trif 37 (ag. ), S. Ban 45

 

FC Universitatea Oradea - Unirea Roşia     6-2

Ardelean 9,  T. Cheregi 13, 28, 45, 65, Filip 34 – Moţiu 32, Uşvat 56

Inter Crişul Batăr - Victoria Tulca     2-2

Lăzău 35, 44 - Fekete 42, 75

Vulturul Dobreşti - Frontiera Oradea     0-3

Gherle 33, A. Cheregi 62, Fărcuţ 87

Zorile Buntesti - Cetatea Biharia  2-1

Jula 18, Tomuţiu 90+3 (11 m) – Reştea 45

CLASAMENT

1. FC Universitatea         3       3       0       0       15-4  9

2. Zorile Bunteşti          3       3       0       0       7-2    9

3. Frontiera Oradea        3       2       1       0       8-1    7

4. Unirea Roşia             3       2       0       1       11-9  6

5. Gloria Căbeşti           3       2       0       1       7-7    6

6. LPS Bihorul Oradea   3       1       1       1       5-5    4

7. Cetatea Biharia        3       1       0       2       10-5  3

8. Cetatea Finiş            3       1       0       2       6-7    3

9. Izvorul Cociuba         3       1       0       2       7-10  3

10. Victoria Tulca          3       0       1       2       5-12  1

11. Inter Crişul Batăr      3       0       1       2       3-13  1

12. Vulturul Dobreşti      3       0       0       3       0-9    0

Etapa vitoare (14-15 septembrie)

Cetatea Finiş - Izvorul Cociuba Mare    

LPS Bihorul - FC Universitatea Oradea    

Unirea Roşia - Inter Crişul Batăr    

Victoria Tulca - Zorile Buntesti    

Cetatea Biharia - Vulturul Dobreşti    

Frontiera Oradea - Gloria Căbeşti