fotbal judetean

Liga a IV-a etapa a 5-a

 

CSC Sânmartin - FC Hidişelul de Sus    1-3

Marcatori: Dumiter 77 - Neaga 19, Sundas 49, Giura 56

C. roşu: Giura C. (Hidişel) în min. 71

La juniori 0-3 (gazdele nu au asigurat asistenţa medicalã)

 

Crişul Sântandrei - Crişul Aleşd    3-0

Marcatori: D. Cuc 63, 64, Dianu 83

La juniori 1-0 (Ivan Ionuţ)

 

CF Liberty - Victoria Avram Iancu    1-2

Marcatori: Cioloş 46, A. Filip 64, 76

La juniori 1-6 (Buda Daniel - Chişe Cãtãlin 2, Pop Emilian, Nistor Daniel, Cureş Andrei)

C. roşu: Ciucla T. (Avram Iancu)

 

CSU Partium Oradea - Viitorul Borş    1-1

Marcatori: Szeles 73 - Moisa 81

La juniori 2-4 (Spiridon Titus 2, Tranculov Nicolae, Heghedus Gergo - Pantea Bogdan 2)

C. roşu: B. Pantea (CSU Partium)

 

Viitorul Marghita - Biharea Vaşcău    2-0

Marcatori: Forizs 23, Ciordaş 89

C. roşii: Fl. Merce în min. 29, Tuduce S. în min 87, ambii de la Vaşcãu,

La juniori: 2-7 (Somogyi Benjamin, Fritea Radu - Negrea Alin 4, Tomelia Andrei, Haica Adrian 2)

 

Luceafãrul Oradea - CSO Ştei    2-2

Marcatori: Jibrin 5, Yilchini 90+2 - Boldor 60, Cr. Pele 90+1

La juniori: 0-5 (Mihuţa Paul, Jurcã George 3, Pele Dragos)

 

Poiana Budureasa - CF Bihorul Beius    2-5

Marcatori: Rif 36, 80 - Ban A 30, Trip 39, 88, Turcan 78, Briciu 90+3

La juniori: 3-1 (Varci Bobi, Fâşie Vlad, Petruş Nicuşor - Miklo Roland)

 

CSM Olimpia Salonta - Kinder Junior    0-2

Marcatori: Mangra 43, Balla 65

La juniori: 1-0 (Szilagyi Mark)

 

Clasament seniori

1.       Luceafãrul Oradea               5  4        1        0        14-6  13

2.       FC Hidişelul de Sus       5        4        1        0        12-4  13

3.       Kinder Junior              5 4        0        1        13-4  12

4.       Crişul Sântandrei        5 3        2        0        13-7  11

5.       Victoria Avram Iancu    5        3        0        2        12-10 9

6.       CF Bihorul Beius       5  3        0        2        11-12 9

7.       CSM Olimpia Salonta   5        2        1        2        9-5    7

8.       CSC Sânmartin          5  2        1        2        14-11 7

9.       Viitorul Borş              5  2        1        2        7-9    7

10.     Crişul Aleşd                     5     2        0        3        9-11  6

11.     Viitorul Marghita       5  2        0        3        6-9    6

12.     CSO Ştei                  5    1        2        2        4-7    5

13.     CSU Partium Oradea     5        1        1        3        6-12  4

14.     Poiana Budureasa                5  1        0        4        4-12  3

15.     Biharea Vaşcãu          5  1        0        4        2-11  3

16.     CF Liberty              5     0        0        5        2-8    0

 

Clasament juniori

1.       FC Hidişelul de Sus       5        5        0        0        27-2  20

2.       CSO Ştei                  5    4        1        0        17-3  17

3.       Victoria Avram Iancu    5        4        0        1        24-6  16

4.       Crişul Aleşd                      5    4        0        1        13-3  16

5.       Poiana Budureasa                 5 4        0        1        14-6  16

6.       CSM Olimpia Salonta   5        3        1        1        14-6  13

7.       Viitorul Borş               5 3        0        2        32-9  12

8.       Kinder Junior              5 3        0        2        14-9  12

9.       Crişul Sântandrei        5 3        0        2        13-11 12

10.     CSU Partium Oradea     5        2        0        3        10-17 8

11.     CSC Sânmartin           5 2        0        3        8-16  8

12.     Biharea Vaşcãu           5 1        1        3        10-20 5

13.     Luceafãrul Oradea                5 0        1        4        3-23  1

14.     CF Bihorul Beius        5 0        0        5        10-22 0

15.     CF Liberty               5    0        0        5        6-18  0

16.     Viitorul Marghita        5 0        0        5        4-48  0

 

Etapa viitoare (21-22 septembrie):

Viitorul Borş - CF Liberty   

Biharea Vaşcău - CSU Partium Oradea   

CSO Ştei - Viitorul Marghita   

CF Bihorul Beius - Luceafărul Oradea   

Kinder Junior - Poiana Budureasa   

CSM Olimpia Salonta - CSC Sânmartin   

Victoria Avram Iancu - Crişul Sântandrei   

Crişul Aleşd - FC Hidişelul de Sus

 

Liga a V-a, etapa a 4-a

Seria 1

S ăgeata Brusturi - Locadin Ţeţchea    0-8

Iaz 5, 16, 32, Dejeu 22, Borzescu 60, 88, Cr. Butuc 65, D. Varga 90

Electric Star Marghita - AC Bihorul Lugas    0-5

T. Maghiar 4, Gaţu 42, Casa 47, I. varga 76, 84

Toldy Sannicolau de Munte - Minerul Şuncuiuş    1-3

Olah R. 7 - Dobai 15, C. Popa 32, Knekt A 54 (autogol)

Unirea Valea lui Mihai - Inter Aştileu    6-1

Illes 28, 52, Kerezsy 31, 55, Nagy Z. 66, Kereszturi 88 - Mihalceac 81

Stânca Vadu Crişului - Voinţa Suplac    1-4

Erdei 1, Mate 52, M Cheregi 69, Fătura 81 (11 m) - Puşcău I. 89

Sporting Lugaş - Minerul Voivozi-Popesti    2-2

I. Cheregi 51, Rus 90 - M. Popa 60, Mate 80

 

Clasament

1.       Locadin Ţeţchea   4        4        0        0        24-1  12

2.       Minerul Voivozi   4        3        1        0        23-4  10

3.       Sporting Lugaş     4        3        1        0        17-6  10

4.       Voinţa Suplac      4        3        0        1        16-4  9

5.       Minerul Şuncuiuş 4        3        0        1        15-3  9

6.       Unirea Valea      4          3        0        1        13-5  9

7.       AC Bihorul Lugas          4        2        1        1        14-6  7

8.       Inter Aştileu                4 1        0        3        4-19  3

9.       Stânca V Crişului 4        0        1        3        3-13  1

10.     Sageata Brusturi  4        0        0        4        0-17  0

11.     Toldy Sânnicolau 4        0        0        4        2-21  0

12.     Electric Star Mar  4       0        0        4        4-36  0

 

Etapa viitoare (21-22 septembrie):

AC Bihorul Lugas - Sãgeata Brusturi   

Minerul Şuncuiuş - Electric Star Marghita   

Inter Aştileu - Toldy Sannicolau de Munte   

Stânca Vadu Crişului - Unirea Valea lui Mihai   

Locadin Ţeţchea - Sporting Lugaş   

Voinţa Suplac - Minerul Voivozi-Popesti

 

Seria 2

Unirea Livada - CS II Oşorhei 6-2

Cr. Matei 9, 21, Cearnău 29, O. Varodi 65, Leaho 79, 82 - Ban 61, 71

Foresta Tileagd - Partizanul Sânnicolau Român    3-0

Florea O. 73, Kovacs Z. 88, Mladin 90+3

C. roşu: Tocai (Partizanul) pentru cumul de cartonaºe galbene

CS Mădăras - FC Bihor II Oradea    0-2

Lengyel 53, 63

C. roşu: Chiş (Mădăras) în min. 84 pentru injurii la arbitru

Dacia Gepiu - Voinţa Ciumeghiu    3-2

Drimba 19, Brisc 20, Faur E. 71 (11 m) - Ghender 4, Roxin 57

C. roşu: Vereş (gepiu) în min. 62 pentru cumul de cartonaşe galbene

Phoenix Diosig - Voinţa Cheresig    0-0

C. roşu: Sabău P. (Diosig) pentru lovirea adversarului

 

Viitorul Tărian - Asociaţia Sportivă Cefa 0-0

 

Clasament

1.       FC Bihor II Oradea        4        4        0        0        28-4  12

2.       Unirea Livada             4 3        1        0        18-7  10

3.       Foresta Tileagd           4 2        2        0        12-6  8

4.       Voinţa Ciumeghiu                 4 2        0        2        11-14 6

5.       Dacia Gepiu                      3    2        0        1        8-14  6

6.       A S Cefa                  4    1        2        1        3-5    5

7.       Viitorul Tărian            4 1        2        1        8-11  5

8.       CS 2 Osorhei               3 1        1        1        7-9    4

9.       CS Mădăras                      4    1        0        3        8-10  3

10.     Partizanul Sânnicolau    4        1        0        3        10-13 3

11.     Voinţa Cheresig           4 0        1        3        2-9    1

12.     Phoenix Diosig            4 0        1        3        3-16  1

 

Etapa viitoare (21-22 septembrie):

Partizanul Sânnicolau Român - Unirea Livada   

FC Bihor II Oradea - Foresta Tileagd   

Voinþa Ciumeghiu - CS Mãdãras   

Phoenix Diosig - Dacia Gepiu   

CS 2 Osorhei - Viitorul Tãrian   

Vointa Cheresig - Asociatia Sportivã Cefa

 

Seria 3

Cetatea Finiş - Izvorul Cociuba Mare    1-2

Balint 13 - Lazlău 9, Merge 30

C. roşu: Beleag (Finiş)

LPS Bihorul - FC Universitatea Oradea    4-2

Karacsonyi 55 (ag), Mureşan 86 - Leş 66, 75, Ilieş 82, Belcin 90+2

Unirea Roşia - Inter Crişul Batăr    4-2

Hahău 6, L. Tirla 7, Cabău 50, Uşvat 62 - Cîrjan 72, Lazăr 83

Victoria Tulca - Zorile Buntesti    3-3

Dubere 28, Fekete 48 (11 m), 79 - Degãu D. 15, Diniº 16, tomuþiu 87 (11 m)

C. roşu: Boiţiu (Tulca) în min. 89

Cetatea Biharia - Vulturul Dobreşti    2-4

Sotoc 65, Bozsanyi 73 - Oniþa 1, 60, 77, Coita F. 67

C. roşu: Hendre (Biharia) în min. 68

Frontiera Oradea - Gloria Cãbeşti    8-1

Herle 4, 11, 49, 51, Gherle 32 (11 m), Coste 53, Fãrcuþ 56, Horga 64 - Tirla 20

 

Clasament

1.       Frontiera Oradea  4        3        1        0        16-2  10

2.       Zorile Buntesti     4        3        1        0        10-5  10

3.       Univ Oradea         4        3        0        1        17-8  9

4.       Unirea Roşia        4        3        0        1        15-11 9

5.       LPS Bihorul                4 2        1        1        9-7    7

6.       Izvorul Cociuba M4       2        0        2        9-11  6

7.       Gloria Cãbeşti      4        2        0        2        8-15  6

8.       Cetatea Biharia    4        1        0        3        12-9  3

9.       Cetatea Finiş        4        1        0        3        7-9    3

10.     Vulturul Dobreşti 4        1        0        3        4-11  3

11.     Victoria Tulca      4        0        2        2        8-15  2

12.     Inter Crişul Batãr 4        0        1        3        5-17  1

 

Etapa vitoare (21-22 septembrie):

FC Universitatea Oradea - Cetatea Finiş   

Inter Crişul Batãr - LPS Bihorul   

Zorile Buntesti - Unirea Roşia   

Cetatea Biharia - Victoria Tulca   

Izvorul Cociuba Mare - Frontiera Oradea   

Vulturul Dobreşti - Gloria Cãbeşti