Ştiri

Fotbal judetean - Rezultate

Liga a 4-a Etapa a 13-a CAO – Foresta Tileagd 7-0 Au marcat: Ciocan 7, 45, Hosu 24, 56 Cr. Copil 56, Gânțe 59, Man 88   FC Universitatea – CS Săcueni 4-0 Au marcat: Sturz 8, Ilieș 24, Bogdan Vlad 70, Bulz 89   CSO Ștei – CSC Sânmartin 2-0 Au marcat: Galea 59, Mândru 61   Viitorul Borș – CS Oșorhei...
Citeşte mai mult

FOTBAL BIHOREAN - REZULTATE

La sfarsitul saptamanii s-au desfasurat meciurile etapei a 12-a in Liga a 4-a. In ultimul esalon, Liga a 5-a, s-au jucat meciurile restante, in Seria 1, respectiv meciurile din penultima etapa a turului, in Seria a 2-a. Rezultate Liga a 4-a Sâmbătă, Crișul Aleșd – CS Mădăras 1-2 Au marcat: Buda 80/Kadar 17pen,...
Citeşte mai mult

Fotbal bihorean - Programul etapei a 11-a

Liga a 4-a Sambata Ora 11.00 ACS CAO 1910 Oradea - Crişul Sântandrei Universitatea Oradea - CSC Sânmartin 2 Ora 12.00 Crişul Aleşd - Foresta Tileagd Ora 12.30 Viitorul Borş - CS Săcueni Ora 14.00 CS Mădăras - CSO Ştei Unirea Valea Mihai – CSM Olimpia Salonta   Duminica Ora 14.00 CS Bihorul Beiuş - CS...
Citeşte mai mult

Fotbal judetean - Rezultate

Liga a 4-a Sambata CS Săcueni – CAO Oradea 1-5 Au marcat: Mare 67/Mare 21ag, Hosu 33, 84, Lezeu 38, Costea 81 CSO Ştei – Unirea Livada 1-2 Marcatori: Mândru 19/Laslău 24, 84 Olimpia Salonta – Viitorul Borş 1-5 Au marcat: Perț 1/Em. Zadori, 10, 60, S. Zadori 48, Wartitz 90, Petricău 90+2 CS Oşorhei – Crişul Aleşd...
Citeşte mai mult

Fotbal judetean - Programul etapei a 10-a

Programul etapei a 10-a Liga a 4-a Sambata Ora 11.00 CS Săcueni – CAO Oradea CSO Ştei – Unirea Livada Ora 13.00 CSM Olimpia Salonta – Viitorul Borş CS Oşorhei – Crişul Aleşd CS Diosig – Universitatea Oradea Duminica Ora 13.00 CSC Sânmartin II – Unirea Valea lui Mihai Ora 14.00 Crişul Sântandrei – CS Bihorul...
Citeşte mai mult

Fotbal Bihorean - Rezultate

Rezultate etapa a 9-a - Liga a 4-a CAO Oradea – Olimpia Salonta 5-1 (3-1) Au marcat: Blăgea 4, M. Hosu 13, Sg. Ciocan 37, P. Gânţe 79, 85 / C. Şipoş 40   Universitatea Oradea – CSO Ştei 1-1 (1-0) Au marcat: M. Şandra 44 / Dr. Pele 60 penalty   Viitorul Borş – CSC Sânmartin II 3-0 (1-0) Au marcat: Alungi 40,...
Citeşte mai mult

Cupa Mondiala de Rugby 2019 - Sferturi de finala

Cupa Mondiala de Rugby care se desfasoara in Japonia a ajuns in faza sferturilor de finala.   Sferturi de finală 19 septembrie, ora 10.15 Anglia - Australia ora 13.15 Noua Zeelanda - Irlanda 20 septembrie, ora 10.15 Tara Galilor - Franta ora 13.15 Japonia – Africa de Sud   Rezultatele din...
Citeşte mai mult

Fotbal bihorean - Programul etapei a 9-a

Liga a 4-a – Programul etapei a 9-a Sambata, ora 11 ACS CAO 1910 Oradea – Olimpia Salonta, FC Universitatea Oradea – CSO Ştei, Viitorul Borş – CSC Sânmartin II, Ora 13 CS Bihorul Beiuş – CS Săcueni Ora 15 Crişul Aleşd – Crişul Sântandrei, Unirea Valea lui Mihai – CS Diosig Bihardioszeg, Duminica, ora 15 CS Mădăras –...
Citeşte mai mult

Fotbal judetean - Rezultatele etapei a 8-a

Liga a 4-a  CSO Ștei – Unirea Valea lui Mihai 2-0 Au marcat: Gruie 31, Pirtea 89   Olimpia Salonta – Bihorul Beiuș 6-2 Au marcat: . Şipoş 24, 69, 86, Perţ 49 din 11 m, Cr. Ţârlea 66, Varga 90+4 / Tipea 19, Raul Lasc 63   CS Oșorhei – CS Mădăras 3-1 Au marcat: Nino Ban 18, Paul Suciu 55, 65/Buzgău...
Citeşte mai mult

Fotbal judetean - Program jocuri

Liga a 4-a – Programul etapei a 8-a Sâmbătă, 12 octombrie Ora 11:00 CSO Ștei – Unirea Valea lui Mihai Ora 13:00 Olimpia Salonta – Bihorul Beiuș CS Oșorhei – CS Mădăras CS Diosig – Viitorul Borș Ora 14:00 CSC Sânmartin – CAO Ora 15:00 CS Săcueni – Crișul Aleșd Duminică, 13 octombrie Ora 13:00 Unirea Livada – FC...
Citeşte mai mult

Fotbal judetean - Rezultate din Liga a 4-a si din Liga a 5-a

In Liga a 4-a CS Bihorul Beius a preluat ``lanterna rosie`` dupa infrangerea suferita acasa in fata celor de la Sanmartin. Steiul a pierdut cu scor de tenis in meciul de la Bors jucat miercuri in prologul etapei. In Seria a doua din Liga a 5-a Gloria Beius s-a impus in deplasarea de la Rosia. Jocul de la Tarian a fost...
Citeşte mai mult

Fotbal judetean - Program jocuri

Liga a 4-a – Programul etapei a 6-a CS Viitorul Borş - CSO Ştei 6-0 (3-0) - s-a jucat miercuri Marcatori: Kiss M. 13, Zadori S. 31, 77, V. Petricău 36, 70, Zadori E. 86 La juniori: 0-5. SÂMBĂTĂ Ora 11.00:  ACS CAO 1910 Oradea - CS Diosig Ora 13.00 Crişul Aleşd - CSM Olimpia Salonta Ora 15.00 Clubul Sportiv...
Citeşte mai mult

Fotbal judetean - Rezultate

Liga a 4-a - Rezultatele etapei a 6-a Sambata CSO Ştei – ACS CAO 1910 Oradea 1-2 Marcatori: C. Mândru 59 / P. Blăgea 37, M. Hosu 70   FC Universitatea Oradea – Unirea Valea lui Mihai 2-3 Marcatori: D. Gavrilaş 7, V. Pop 81 / Fl. Lazăr 2, R. Crişan 39 penalty, Al. Gego 63   CS Diosig – CS Bihorul Beiuş...
Citeşte mai mult

Fotbal judetean - Program jocuri

Liga a 4-a - Programul etapei a 6-a Sambata, ora 11 CSO Ştei - CAO Oradea Universitatea Oradea - Unirea Valea lui Mihai Ora 13 CS Diosig - CS Bihorul Beius Ora 17 Olimpia Salonta - Foresta Tileagd CS Săcueni - CS Oşorhei Duminica,ora 10 Unirea Livada - Viitorul Borş Ora 15 CSC Sânmartin -  Crişul Aleşd Ora 17 CSC...
Citeşte mai mult

Fotbal judetean - Rezultate

Liga a 4-a - Rezultatele etapei a 5-a Sambata, CS Mădăras - Unirea Valea lui Mihai 6-1 Viitorul Borş - Universitatea Oradea 2-1 CAO Oradea - Unirea Livada 2-1 Crişul Aleşd - CS Diosig 2-3 CS Oşorhei - Olimpia Salonta 4-1 Duminica, CS Bihorul Beius – CSO Ştei 0-2 Foresta Tileagd – CSC Sânmartin 2-2 CSC Crişul...
Citeşte mai mult

Fotbal judetean - Program jocuri

Liga a 4-a - Programul etapei a 5-a Sambata, ora 11:00 CS Viitorul Borş – FC Universitatea Oradea Clubul Sportiv Oşorhei – CSM Olimpia Salonta ora 15:00 Crişul Aleşd – CS Diosig Bihardioszeg ora 17:00 CS Mădăras – CS Unirea Valea lui Mihai ACS CAO 1910 Oradea – Unirea Embrak Livada Duminica, ora 17:00 CS Bihorul Beius...
Citeşte mai mult

Fotbal judetean - Rezultate

Liga a 4-a - Rezultatele etapei a 4-a Sâmbata, 14 septembrie, FC Univ Oradea - CAO Oradea 0-4 CSO Ştei - Crişul Aleşd 6-0 CS Diosig Bihardioszeg - Foresta Tileagd 6-0 CS Unirea Valea lui Mihai - CS Viitorul Borş 4-2 CSM Olimpia Salonta - CSC Crişul Sântandrei 0-0 CS Săcueni - CS Mădăras 2-1 Duminica, 15 septembrie,...
Citeşte mai mult

Snooker - Ronnie O`Sullivan a castigat Shanghai Masters

Ronnie O`Sullivan a  castigat cea de-a 13-a editie a Mastersului de la Shanghai, dupa ce a trecut, in finala de Shaun Murphy cu 11-9. Este al treilea titlu consecutiv adjudecat de Ronnie.  Prima editie a fost in 2007 cand s-a impus Dominic Dale, invingator cu 10-6 in fata lui Ryan Day. Editia din 2018 a fost...
Citeşte mai mult

Blog

La multi ani, turisti si vizitatori!

Anul 2018 s-a scurs, parca, nefiresc de repede.Am o senzatie ca timpul trece mai repede ca pe vremea cand eram copii. E doar o impresie.A venit anul 2019. Sa fie mai bun ca cel precedent. Sa fim sanatosi ca asa le-om trece toate.  Unii dintre noi am prins trecerea dintre ani la focurile de...
Citeşte mai mult

Primul blog

Noul nostru blog a fost lansat astăzi. Concentraţi-vă asupra lui şi noi vom încerca să vă ţinem informaţi. Puteţi citi postări noi pe acest blog prin informaţia RSS.
Citeşte mai mult

 

LA INTRAREA IN PESTERA FARCU DIN ROSIA